Aktuality

19.09.2019

Tuto sobotu 21. září odehraje náš tým další venkovní zápas, tentokrát od 15:30 ve Skaličce, kde budeme hájit 100 % bodový zisk na hřištích soupeřů. Skalička je momentálně na 3. místě s 20 body za 6 výher v základní hrací době a 1 výhru na penalty stejně jako náš tým. V minulém ročníku jsme nejprve na podzim prohráli na našem hřišti v divokém hodovém zápase 4:5 (poločas 0:4, branky J. Veselka, M. Vašina, P. Čagan a S. Rakovský) a v jarním zápasu remizovali na půdě soupeře 0:0 a následně padli na penalty 4:1. Máme tedy soupeři co vracet. Sdílejte, přeposílejte a přijeďte podpořit náš tým v souboji o čelo tabulky. Na webu OFS Přerov je zápas veden jako šlágr kola.
Sejdeme se v sobotu na sjezdovce ve Skaličce

18.09.2019

Včera odehrál náš tým pohárový zápas – 2. kolo poháru FAČR, v němž nám los přisoudil účastníka I.A. třídy, A tým FK Spartak Lipník n/B, se kterým jsme se utkali i v loňském ročníku poháru a utrpěli debakl 2:7. Letos jsme také utrpěli porážku, ale výkon byl zcela jiný. Není se za co stydět, výsledek je krutý, zasloužili jsme si minimálně branku a lepší skóre zápasu, určitě to nebyl žádný propadák. Dalo se čekat, že nám v druhé půli dojdou síly, zvláště po tempo fotbalu v prvním poločase. V prvním poločase jsme hráli dlouho vyrovnaný zápas, dokonce jsme v závěru byli lepší a častěji na míči, ale paradoxně jsme dostali dvě branky ve 42 a 45 minutě. Škoda, hosté byli v tu dobu nervózní, mysleli jsme, že do poločasu udržíme stav 0:0. Pořád jsme ale věřili, že v druhé půli zápas z kopce zdramatizujeme. I v druhé půli jsme si to snažili se soupeřem rozdat na férovku, ale nedařilo se nám dostat do kvalitního zakončení. Hosté zápas definitivně zlomili až v 85 minutě, branka z 95 minutu, po které ihned zazněl hvizd sudího pro ukončení zápasu, byla náhodná a jen kosmeticky upravila výsledek. Škoda, ale byla to pro náš tým dobrá zkouška a konfrontace. Když to shrneme, tak, tak nás soupeř porazil především ze standartních situací. Když předvedeme takový výkon v naší soutěži, se nemám čeho bát. Zamrzelo pouze chování hostů, kteří nebyli na střídačce i mezi diváky soudní a také výkon rozhodčích, především hlavního, který byl nejslabším článkem na hřišti. Do zápisu podle něj nešlo vložit ani střídání, proto pod článkem zveřejňujeme sestavu se střídáními, které proběhlo v druhém poločase. Museli jsme také improvizovat se sestavou, jelikož těsně před zápasem nám vypadl stabilní stoper. Po domluvě obsadili stoperská místa nejzkušenější hráči. Z A týmu vypomohli v záloze Tom Hulman a v útoku Erik Hrabovský, v druhé půli pak v záloze nastoupil také Dan Mikulenka.

Gólman: F. Symerský, stopeři M. Rolinc (J. Bělík) a M. Studený (D. Mikulenka), obrana: J. Losert a M. Nesvadba (T. Koryčánek) záloha: L. Tvrdoň, T. Hulman, S. Rakovský, M. Walach, útok: J. Janek (46 min. T. Kocián) a E. Hrabovský

16.09.2019

V sobotu 14. září odehrál náš tým další vítězný zápas na půdě soupeře. Zatím jsme ve venkovních zápasech stoprocentní. I při absenci nejlepšího střelce a hráčů ze zálohy jsme rozjeli další kanonádu a notně si vylepšili skóre, škoda dvou obdržených branek. Čekali jsme rozhodně těžší zápas, s tímto soupeřem se nám loni vůbec nedařilo. Nevěděli jsme, že bude soupeř tak citelně oslaben v záložní řadě a především na postu brankáře. Čtyřmi brankami se blýskl Filip Páleník, hattrick si připsal Pepa Janek. Po tomto vítězství jsme se vyhoupli do čela tabulky, jelikož Horní Nětčice padly ve Staré vsi po penaltovém rozstřelu. V dalším kole nás čeká opět venkovní zápas, a to v sobotu 21. září od 15:30 ve Skaličce.

03.07.2019

Poslední období je docela hektické. Pro fotbal v Horním Újezdu přichází další velká změna. V novém soutěžním ročníku budeme působit jako rezervní tým Tatran Všechovice B. Tuto změnu schválil včera výkonný výbor FAČR na základě žádosti obou klubů a doložení potřebných dokladů. Po fúzi spolků FK Býškovice – Horní Újezd a TJ Sokol Horní Újezd jsme chtěli v další sezóně působit jako TJ Sokol Horní Újezd, ale nepodařilo se dát do kupy potřebný počet stabilních hráčů. Někteří hráči končí, vrací se do mateřského oddílu nebo nebudou pro další ročník k dispozici. Snažili jsme se poohlédnout po okolí a známých, ale nepodařilo se. I v ostatních klubech jsou na tom podobně. Zhruba od června jsme začali jednat se sousedním Tatranem Všechovice. K fúzi a vytvoření nového spolku Všechovice-Horní Újezd nebyl prostor a nemohlo k němu tento rok ani dojít, jelikož takové kroky by se musely činit už od počátku roku či alespoň března a v té době jsme prováděli již výše zmiňovanou fúzi FK a TJ. Jedinou možností po konzultacích na FAČR a OFS Přerov byl název Všechovice B a převod práv a hráčů do sousedního klubu s tím, aby byla zachována soutěž okresního přeboru. Další variantou bylo vše ukončit, nepřihlásit soutěž a areál zavřít, což jsme odmítli, protože by veškerá dobrovolnická práce v posledních letech a investice do areálu přišly vniveč. Navíc by se rozutekli naši hráči po okolí nebo by dokonce skončili s fotbalem a fanoušci a diváci by přišli o víkendovou kulturu a dění v areálu. Třetí možnost přihlásit se i s nedostatkem hráčů a shánět dál nám nepřijde reálná, hráči již nechtějí hrát a jezdit na některé zápasy ve 12 a méně lidech, nebaví je to a bylo by to jen horší a oddalování problému. Nemáme mládež a není kde brát. Vše jinak zůstává stejné, a to hřiště v Horním Újezdu, areál i dresy včetně sobotních zápasů, stávající zbytek hráčů, měla by nám pomoci hráčská výpomoc z A týmu, možnost společných tréninků a další růst našich hráčů. Tatran naopak již delší dobu potřeboval rezervní B tým. Vše se znásobilo ještě jejich postupem do divize, kde již nebudou moci střídat pět hráčů, ale pouze tři. Doufáme, že nám zachováte přízeň i po této změně.

O dalších aspektech spolupráce jednáme a domlouváme se. Momentálně se musí vyřešit sladění přípravy před novou sezónou. A tým měl losování již dříve, my se ho dozvěděli včera na losovacím aktivu v Přerově. Již předem jsme se ale snažili mít správné losovací číslo, aby nám nekolidovaly zápasy a navíc měli domácí zápas na hody v Horním Újezdu a naopak venku při konání Dýňobraní. Podařilo se, ale i přesto nám budou kolidovat tři zápasy. Posuďte sami oba rozpisy v záložce rozpisy.

01.07.2019

Ke 30.6.2019 skončilo naše účinkování a vystupování pod hlavičkou FK Býškovice-Horní Újezd, které fungovalo od roku 2007, kdy A tým hrál krajské soutěže I.B. třídu a a následně i I.A. třídu a B tým po postupu okresní přebor. Od roku 2014/2015 se již hrál pouze okresní přebor v Horním Újezdu a hned v této sezóně tým celou soutěž vyhrál, odmítl však postup do I.B. třídy. Jak možná většina ví, tak jsme tento rok provedli fúzi spolků FK Býškovice – Horní Újezd a TJ Sokol Horní Újezd a dále budeme již pokračovat jako TJ Sokol Horní Újezd, jelikož už pro nás bylo neúnosné táhnout oba spolky, jak úředně tak účetnicky. Tehdejší spojení určitě mělo smysl a splnilo svůj účel, je potřeba poděkovat všem, kdo se na vzniku a fungování v Újezdě i Býškovicích podíleli. Hráči z Býškovic i nadále působí ve společném týmu. Přidáváme i fotku z letošního posledního zápasu v Horní Moštěnici a pár vzpomínkových. Víc jsem nevyštrachal, možná máte někde vy, tak klidně přidejte. Není marné zavzpomínat. Foto najdete na: