Aktuality

Rok 2024

15.04.2024

Tatran Všechovice B vs. Horní Moštěnice B 2:0 (poločas 1:0)

V sobotu 13. dubna odehrál náš tým druhý jarní domácí zápas, ve kterém přivítal TJ Sokol Horní Moštěnice B. V první půli se hrálo bez zálohy s nakopávaným míči a někteří naši borci nebyli vůbec ve hře. První vykombinovaná akce po zemi přišla ve 36 minutě a hned vedla k úspěchu. Martin Walach vysunul do úniku Jirku Bělíka, který zkušeně přehodil gólmana. Skóre jsme navýšili v 54 minutě, kdy Pepa Janek vybojoval míč u levé lajny, Standa Rakovský si odražený míč našel u postranní čáry, probil se až k bráně a z úhlu prostřelil gólmana soupeře. Hosté působili odevzdaně a nenapadali a my tak měli čas na rozehrávku a kombinace. Další vyložené šance Marka Jakubce či Honzy Hradila jsme však již neproměnili. Konečně se ale náš gólman po delší době dočkal nuly. I když hosté v druhé půli moc nezlobili, přesto musel před koncem vytáhnout bravurní zákrok a vytěsnit dalekonosnou střelu soupeře, která mířila těsně pod břevno. I přes výhru jsme spadli na 4. místo tabulky, ale pouze o skóre, protože FK Brodek u Přerova B zvítězil v Dolním Újezdě nad Lipníkem n/B B vysoko 1:9.

V dalším kole nás čeká nedělní zápas ve Vlkoši, který je aktuálně na 8. místě tabulky.

Branky a asistence:

36 min. Jiří Bělík (asist. Martin Walach), 54 min. Stanislav Rakovský (asist. Josef Janek)

Naše sestava:

Brankář: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), a Marek Jakubec (ŽK 60 min), obránci: Jiří Losert a Filip Rolinc, střed zálohy: Jan Hradil (ŽK 63 min) a Martin Walach, krajní záložníci: Lukáš Tvrdoň (Tomáš Kocián) a Josef Janek (Jakub Olšák), útočníci: Stanislav Rakovský (ŽK 51 min) a Jiří Bělík (Michal Horáček). Do hry se ze střídačky nedostal Tomáš Vyoral

12.03.2024

Vzpomínka na Gořu

Včera jsme se naposledy rozloučili s Jirkou „Gořou“ Vašinou, který nás tak náhle a nečekaně opustil. Je těžké zkousnout, že už se nikdy neuvidíme s kamarádem, bezvadným parťákem a smíškem s velkým srdcem, který nikdy nezkazil žádnou legraci, držel partu a uměl se za kamarády nejen na hřišti postavit a porvat. Jirka byl srdcař, bojovník a nepostradatelný článek skvělého týmu zejména v nejlepší éře Býškovského fotbalu, kde odehrál spoustu krásných zápasů a vstřelil nespočet branek. Stále před sebou vidíme tvůj šibalský úsměv a čekáme, že se někde zpoza rohu vynoříš a vymyslíš nějakou kulišárnu. Budeš nám moc chybět kamaráde, děkujeme ti za všechno, co jsi pro fotbal i pro nás osobně dělal a znamenal, jak v Býškovicích, tak v Horním Újezdě. Byl jsi a budeš velkou inspirací pro mladší hráče. Čest tvojí památce, zanechal jsi velkou, nesmazatelnou stopu 71čko. Hlídej nás ze svého obláčku, budeš stále v našich vzpomínkách …