Reporty ze zápasů

Sezóna 2018/2019:

22. kolo - domácí derby zápas s TJ Sokol Opatovice B:

Výsledky a statistiky po 22. kole. Opět došlo na penalty, ale konečně jsme v nich byli šťastnější , o to cennější, že to bylo v derby. Branky viděli diváci až v penaltovém rozstřelu na spodní bránu. V prvním poločase jsme byli lepší my a měli také šance, které jsme bohužel nevyužili, v koncovce se prostě trápíme. Druhý poločas byli lepší hosté, kteří byli více na míči. Zápas by možná skončil jinak, kdyby hosté proměnili penaltu v 72 minutě, a to po zákroku našeho gólmana, který padl pod nohy útočníkovi hostů Jirkovi Bělíkovi pod nohy v pravém horním rohu šestnáctky a vyfasoval ještě žlutou kartu za protesty. Sám faulovaný hráč ale penaltu naštěstí neproměnil, protože mu ji u levé tyče Franta vytlačil na roh. Po 91 minutách došlo na penaltový rozstřel. Kuba Veselka proměnil, Tom Kocián neproměnil, Pepa Janek proměnil a Martin Walach proměnil. Na pátého Štěpána Mikšánka už nedošlo, protože hosté postupně třikrát neproměnili. Brali jsme tedy dva body, ale klesli jsme na 6. místo tabulky, protože nás předskočil  Lipník, který doma porazil vedoucí Horní Moštěnici. Další těžký zápas nás čeká v neděli 19. května od 16:30 v Hustopečích, které jsou na druhém místě a v posledním zápase doma porazili Domaželice 7:1.

21. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Domaželice:

Výsledky a statistiky po 21. kole. Odehráli jsme ho při řadě absencí pouze v 11 lidech. Tentokrát se nepíše příjemně, protože jsme dostali bůra, a to je skóre ještě milosrdné, mohli jsme dostat naloženo daleko více. Na tento zápas raději rychle zapomenout a hodit ho za hlavu. Nezvládli jsmevůbec  úvod zápasu, kdy jsme mohli dostat pět šest branek během první dvacetiminutovky. Chyběl důraz, pohyb, nasazení a míče jsme zbytečně nakopávali dopředu, odkud se vracely. Můžeme poděkovat Frantovi, který vychytal nemožné a nemohoucnosti domácích v zakončení. Z velkého množství šancí využili domácí pouze dvě. I přesto se nám podařilo ještě do poločasu snížit na rozdíl branky krásnou přízemní střelou Martina Walacha z 20 metrů, která se otřela o levou tyč. Po poločase se náš projev zlepšil, začali jsme hrát kombinačně a hned od výkopu jsme domácí zatlačili, ale peradoxně jsme začali dostávat branky. Na 3:1 zvýšili domácí po naší chybné rozehrávce a po otevření hry a zvýšení na 4:1 bylo zcela po zápase. O naši druhou branku se postarali domácí, když po rohu Martina Walacha na zadní tyč zavěsil hráč domácích pod víko. I v druhé půli zahodili domácí nemožné. I po tomto výsledku zůstáváme na pátém místě tabulky, protože Lipník i Skalička prohráli. Více asi nemá cenu psát, soustřeďme se raději na další zápas, ve kterém nás čeká derby s Opatovicemi na naší půdě, které jsou o příčku a 3 body nad námi.
 

20. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Pavlovice:

Výsledky a statistiky po 20. kole. Z domácího zápasu máme bod, už podruhé za sebou jsme remizovali a pak padli na penalty. Soupeř byl agresivnější a hladovější, je vidět, že se snaží a bojuje o záchranu a na jaře se hodně zvedl. My jsme nastoupili asi s nejstarším útokem v lize … Zápas se pro nás začal vyvíjet slibně, už v 6 minutě vstřelil svůj 15 gól v sezóně Petr Čagan, soupeř ovšem kontroval a výsledek ještě do poločasu otočil na 1:2 brankami v 35 a 44 minutě, kdy jsme dotali hloupý gól. Škoda, že jsme neudrželi do poločasu remízový stav. Hosté totiž navýšili po poločase na 1:3, když v 53 minutě se z levé strany krásnou střelou trefil  útočník hostů, takhle to snad už nikdy netrefí. Vypadalo to s námi zle, ale nevzdali jsme se. V 56 minutěPetr Čagan krásně vvybídl Pepu Janka, který z levé strany zavěsil na vzdálenější tyč. Vyrovnání z naší strany přišlo v 82 minutě, kdy po odraženém trestňáku s přehledem zavěsil, i když s pomocí teče Lukáš Tvrdoň. Více už se nestalo a šlo se na penalty, ve kterých byli hosté úspěšnější. Z našich střelců se prosadil Martin Walach a Kuba Veselka, naopak neuspěli Pepa janek, Petr Čagan a Kuba Olšák. Franta jednu penaltu chytil. Za remízu asi můžeme být rádi, i když o druhém bodu mohl rozhodnout penaltou Petr Čagan. V neděli 5. května nás čeká dopolední zápas v Domaželicích od 10:00.
 

19. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Skalička:

Výsledky a statistiky po čtvrtém jarním zápasu. Z derby ze Skaličky vezeme bod za remízu 0:0, soupeř bral ještě bod navíc, protože zvítězil na penalty 4:1. Můžeme říct, že vezeme pouze bod, přestože jsme měli spoustu vyložených šancí, a to jak na spodní stranu sjezdoky, tak na horní, domácí si jich tolik jako my nevytvořili, i když měli místy tlak. I herně už byl zápas z naší strany lepší, vzadu máme dva zápasy za sebou s nulou, ale jen jedna vstřelená branka. Šance si vytvoříme, ale trápíme se v zakončení. Do zápasu jsme šli s pozměněnou sestavou, kdy na pravém beku nahradi Martin Horáček nemocného Jirku Loserta, na pravou zálohu putoval na další místo v sestavě Mirek Vašina, na pozici staženého středího záložníka se pak poprvé objevil navrátilec Martin Studený a v útoku letos také poprvé Martin Zbořil. Ještě jednou škoda neproměněných šancí, měli jsme na výhru, takto jsme klesli na pátou příčku tabulky. Snad se střelecky probudíme v domácím zápase, ve kterém v sobotu 27. dubna přivítáme od 16:00 Pavlovice.
Závěrem je zapotřebí pogratulovat našemu hráči Jirkovi Losertovi k narození dcerky Viktorky. Přejeme hodně štěstí a zdraví Viktorce i oběma rodičům. Zvolili vítězné jméno, doufejme, že se to bude držet i našeho týmu. A současně všechno nejlepší Jirkovi k dnešnímu svátku a rovněž dalším Jiříkům …
 

18. kolo - domácí zápas s SC Stará Ves

Výsledky a statistiky po třetím jarním kole. S novým trenérem se držíme na vítězné vlně. V druhém domácím zápase jsme potvrdili body z venkovního zápasu, když jsme porazili Starou Ves nejtěsnějším rozdílem 1:0. První poločas byl z naší strany dobrý, ale vstřelili jsme bohužel jen jednu branku, když se v 28 minutě na levé straně vápna uvolnil Lukáš Tvrdoň a předložil pod sebe Kubovi Veselkovi, který nezaváhal a vstřelil svou druhou jarní branku. Škoda dalších nevyužitých šancí, v druhém poločase jsme se prakticky celý čas bránili útokům soupeře, který nás z kopce tlačil a snažil se o vyrovnání. K dispozici jsme měli pouze 12 hráčů. V 55. minutě nahradil zraněného Lukáše Suchého Roman Vašina.  Soupeř měl v druhé půli převahu, ale vyložených šancí si mnoho nevytvořil. V bráně nás opět podržel Franta a se zbytkem si poradila obrana včetně zálohy, protože jsme hráli na tři beky. Jak řekl trenér – víc jich prostě nemáme J, navíc nám chyběl nemocný Jirka Losert. Opět jsme si to museli všichni hlavně odmakat a odbojovat. Bodový stav jsme zarovnali na hezkých 30 bodů a posunuli se na 4. místo tabulky a útočíme tak na poháry J V dalším zápase nás čeká venkovní zápas na půdě Skaličky, a to v sobotu 20. dubna od 16:00 hodin. Doufejme, že se dá do kupy Lukáš Suchý a Jirka Losert

17. kolo - venkovní záps s TJ Sokol Prosenice

Výsledky a statistiky po druhém jarním kole. Náprava se povedla, tři body jsou doma. I když povedla jen výsledkově, herně to nic extra nebylo, i když terén a hřiště bylo v Prosenicích výborné. Museli jsme si to odedřít a odbojovat, jak řekl nový trenér Mara Jakubec, který si tak na střídačce odbyl vítěznou trenérskou premiéru a poděkovat může nejen on, ale i my ostatní Fantovi, který nás podržel zejména v úvodu zápasu při vyložených šancích soupeře, zápas by asi vypadal jinak. Pak jsme ale udeřili my, když jsme v rozmezí tří minut dvakrát skórovali. Nejprve v 32 min. Kuba Veselka, jehož ostrý centr od levé lajny doputoval až do sítě díky důrazu a souboji Lukáše Suchého s gólmanem domácích. Za dvě minuty nato pak Kuba Veselka odebral čistě míč vyvážejícímu bekovi domácích a předložil ho z levé strany Tomovi Kociánovi, který zachoval klid a z prostoru penalty nezaváhal a prostřelil nahoru gólmana domácích. Škoda, že jsme v druhé půli nepřidali třetí branku, šance na to byly, domácí se snažili o vyrovnání, naštěstí se jim podařilo jen snížit, a to až v 88 minutě, čtyři minuty před koncem, jelikož sudí nastavil dvě minuty. V druhé půli jsme také prostřídali, když v 55 minutě nahradil zraněného Mirka Vašinu Kuba Olšák a v 67 minutě vystřídal Lukáš Tvrdoň Pepu Janka. Udrželi jsme tak pátou příčku i po druhém jarním kole. V následujícím kole přivítáme na domácím hřišti tým SC Stará Ves, který je momentálně na 9. místě tabulky s 23 body při skóre 31:34.

16. kolo - domácí zápas s FK Spartak Lipník n/B B

Výsledky a statistiky po prvním jarním kole. Bohužel jsme nezačali dobře a na domácí půdě podlehli Lipníku 0:3. Výsledek vypadá jednoznačně, ale druhý a třetí gól padl na konci zápasu, kdy jsme se hnali za vyrovnáním, a soupeř trestal z brejků do otevřené obrany. Při první brance nás soupeř zaskočil dlouhým autem na zadní tyč, kde uklidil míč do sítě pravý obránce hostů. Do statistik jsme se tak zapsali jen dvěma žlutými kartami. Chyběla nám kvalita a především důraz v zakončení. Trefovali jsme brankáře, no trefovali, byly to spíš navštívenky. Byl to první zápas, je potřeba trénovat, protože si přiznejme, že jsme toho přes zimu moc nenatrénovali, proto jsme asi nemohli čekat zázraky, byla to realita. Na lavičce ještě chyběl nový trenér Marek Jakubec, zápas tak vedli Eda Tomeček se Standou Rakovským. V příštím kole čeká náš tým venkovní zápas v Prosenicích, a to v sobotu 6. dubna od 15:30.

14. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Čekyně:

„Výsledky a statistiky po posledním podzimním zápase. Bohužel jsme se s podzimní částí sezóny nerozloučili vítězně, i když jsme dotahovali ztrátu jako proti Skaličce a odehráli kvalitnější zápas než proti Lobodicím a Lověšicím. O všem zřejmě rozhodla pětiminutovka hrůzy, kdy jsme obdrželi čtyři branky, a to v rozmezí od 26 do 30 minuty. Absolutní kolaps, přitom jsme měli šance, utkání bylo vyrovnané, fotbal nahoru dolů. Bylo to o tom, kdo dá branku. Úspěšnější byli bohužel hosté, spadlo jim tam vše, do čeho kopli a nebyly to úplně vypracované branky. Částečně to bylo naším nedůrazem, hosté do toho šli naplno a přálo jim štěstí při odrazech i zakončení. Ale to nás neomlouvá, čtyři branky během takové chvilky je prostě moc. I přesto jsme se nevzdali a ještě do poločasu stáhli na 2:4 po brance Kuby Veselky, kterému nacentroval Tom Kocián a po brance Petra Čagana, kterému patou pod sebe nabil také Tom Kocián. V druhé půli jsme na spodní branku snížili na 3:4 opět Petrem Čaganem, který překvapil gólmana rychlou střelou šajtlí k tyči a kterému asistoval Mirek Vašina. Pak se ale dostali ke slovu opět hosté. Po ztrátě míče a neodpískaném faulu napřáhl hráč hostí z 30 metrů, míč zaplaval a skončil v naší síti. Ani to nás ale nesložilo a dál jsme se hnali za vyrovnáním. Soupeře jsme mačkali jako citrón zejména v závěrečných minutách, ale gólman hostí chytil minimálně tři tutovky. V pokutovém území byly další závary z rohů a standartek, ale vytěžili jsme z toho pouze branku na 4:5, kdy po dlouhém autu Martina Walacha skóroval hlavou Standa Rakovský. Kaňkou na zápase je zbytečné vyloučení Standy Rakovského v závěru zápasu po druhé žluté kartě a nesportovním chování po jejím udělení. Bude nám zbytečně chybět v úvodu jarní části sezóny. Je to velká škoda, byl to již druhý takový zápas na domácím hřišti, kdy jsme dotahovali velkou ztrátu a hrou i šancemi bylo na vyrovnání. Aspoň v jednom zápase jsme si srovnání zasloužili. Takto jsme zůstali na 5. místě tabulky s 24 body při skóre 44:27 a v tabulce pravdy máme mínus tři body. Čeká nás oddech na načerpání sil a vyléčení šrámů a zranění. Zimní příprava začne v lednu tréninkem na umělé trávě ve Všechovicích (pokud stihnou provést plánovanou rekonstrukci). Co bude dalším tréninkem v týdnu, zda hala či něco jiného, se teprve rozhodne, každopádně je zajištěné soustředění na Rusavě v termínu od čtvrtku 7. února do neděle 10. února.“

13. kolo - venkovní zápas s TJ Union Lověšice:

Výsledky a statistiky po 13. kole okresního přeboru. Herní krize pokračovala i ve venkovním zápase v Lověšicích. Získali jsme pouze bod za remízu 1:1 v základní hrací době, protože v penaltách jsme tentokrát neuspěli. Velká škoda, propásli jsme šanci poskočit na 3. místo tabulky, naopak jsme klesli na páté. Nesrovnali jsme se s nekvalitním terénem a přizpůsobili se hře soupeře. Nedařilo se nám kombinačně, měli jsme spoustu zkažených přihrávek a hráli mnohdy chaoticky mimo své posty. Výsledkem je prohra na penalty. Naši jedinou branku jsme vstřelili v 23 minutě. Martin Walach zahrával rohový kop a Tom Kocián hlavičkoval zcela osamocen na penaltě. Měli jsme i další šance, které jsme ale nezužitkovali. Trest přišel po poločase. V 54 minutě zahrávali domácí standartní situaci a osamocený hráč domácích hlavičkou zavěsil k tyči. Srovnání domácích předcházelo vynucené střídání našeho stopera Romana Vašiny v 51 minutě, kterého nahradil Lukáš Suchý. Na stopera se z beka posunul Štěpán Mikšánek a na jeho místo ze zálohy Tom Koryčánek. K dalšímu střídání jsme sáhli v 74 minutě, Toma Koryčánka nahradil Lukáš Tvrdoň, který nastoupil na pravou zálohu a Lukáš Suchý se stáhl na levého beka. Poslední střídání jsme využili v 83 minutě, kdy Pepu Janka nahradil v útoku Kuba Olšák. Snažili jsme se vstřelit vítězný gól, ale vyložených šancí ke konci nebylo, byl to spíš boj, chyběla finální přihrávka a klid. V následných penaltách uspěli jen Kuba Veselka a Lukáš Tvrdoň, naopak neuspěli Štěpán Mikšánek a Tom Kocián. Franta Symerský jednu penaltu chytil, ale ani to nám nestačilo. Na posledního exekutora Petra Čagana už ani nedošlo. Příležitost k nápravě a k důstojnému rozloučení s podzimní části sezóny budeme mít v sobotu 3. listopadu, kdy na domácím hřišti hostíme od 14:00 TJ Sokol Čekyně. Jde o předehrávku prvního jarního kola. Zatím nenasvědčuje nic tomu, že by se nemělo hrát. Muselo by se rapidně zhoršit počasí a rozhodnout o tom STK OFS Přerov na svém středečním zasedání. Možná na závěr něco na pobavení – v zápise je uveden počet diváků 9 J Tak asi tam bylo více diváků, ale většina opravdu od nás, domácích opravdu na prstech jedné ruky J Na předvedený fotbal asi až moc …

12. kolo - domácí zápas s SK Sokol Lobodice:

Výsledky a statistiky po 12. kole okresního přeboru. Vyhráli jsme vysoko 5:1, ale s předvedenou hrou a přístupem k zápasu spokojeni být nemůžeme. Divákům jsme velkou podívanou nenabídli. Soupeře jsme podcenili, přestože jsme o tom předem mluvili. Místo abychom hráli týmově, tak jsme se snažili hrát na sebe a mnohdy nesmyslně sólovali a ztráceli míče. Soupeř byl houževnatý a snažil se pořád hrát, i když v poslední fázi zápasu, 15 -20 minut před koncem už odpadl fyzicky a my si konečně přihráli a převedli kombinace. Zápas ovlivnila také vynucená střídání. Již v 10 minutě musel z hřiště kapitán Tom Mikulík se zraněným kolenem a vyhlídky do posledních dvou zápasů nejsou dobré. Ve středu pole ho nahradil Marek Vašina a kapitánskou pásku převzal Petr Čagan. Další vynucené střídání přišlo ve 20 minutě, kdy po srážce se soupeřem a zraněním na hlavě musel ze hřiště i Standa Rakovský, který nakonec skončil v nemocnici na šití. Ještě před střídáním stihl v 9 minutě vstřelit úvodní branku zápasu po nahrávce Martina Walacha. Standu nahradil na pravé záloze Kuba Olšák. Druhou branku jsme vstřelili v 35 minutě, Kubovi Veselkovi nahrál Marek Vašina. Do šaten se šlo za stavu 2:0. Na 3:0 jsme skóre navýšili v 59 minutě, když Petrovi Čaganovi nahrával opět Marek Vašina. V 61 minutě jsme sáhli ke střídání, Lukáš Tvrdoň vystřídal na hrotu útoku Toma Kociána. To bylo jediné nevynucené střídání. V 65 minutě musel totiž kvůli zranění kotníku odstoupit Mirek Vašina a na předstoperu ho nahradil Roman Vašina. V 67 minutě soupeř potrestal naši chybu při rohovém kopu, když míč prošel přes přední tyč v úrovni pasu a snížil na 3:1. V 80 minutě si zopakovali spolupráci Marek Vašina a Kuba Veselka a zvýšili jsme na 4:1, Marek si připsal třetí asistenci a Kuba druhou branku. Tečku za zápasem udělal Petr Čagan, který zblízka dorazil míč odražený od tyče po skluzu Štěpána Mikšánka, který si udělal výlet z předstopera. Povinné vítězství i dobré skóre, ale musíme se poučit, jak se má ke každému zápasu přistoupit. Stále držíme čtvrté místo tabulky okresního přeboru. V sobotu 27. října nás čeká poslední venkovní zápas podzimu, a to v Lověšicích od 14:30.

11. kolo - venkovní záps s TJ Sokol Bělotín B:

Výsledky a statistiky po 11. kole okresního přeboru. Připsali jsme si další důležité body do tabulky pravdy, a to venkovním vítězstvím na půdě silného soupeře. Sedm kulí jako v Sarajevu. Asi jsme to nečekali, ale rozstříleli jsme Bělotín 3:7. V minulém domácím zápase s Hustopečemi jsme nedali nic ze spousty vyložených šancí a včera nám tam spadlo skoro všechno, protože jsme neproměnili ještě další tutovky. Nutno ale přiznat, že gólman domácích byl slabinou. Na to se ale historie ptát nebude. Z šesti venkovních zápasů máme pět výher (z toho jedna na penalty) a jednu prohru (v Lipníku, resp. Dolním Újezdě). Je škoda, že z domácích zápasů máme negativní bilanci, byli bychom určitě v první trojce. Na domácím hřišti máme dvě výhry a tři porážky. Ale k zápasu – začali jsme dobře, měli jsme hned v úvodu vyložené šance a hrozili především z levé strany po únicích Martina Walacha. Asi největší šanci spálil Kuba Veselka. První gól, ale vstřelili domácí, a to v 13 minutě. Naštěstí jsme rychle odpověděli. Ve dvacáté minutě vysunul Petr Čagan kolmicí Kubu Veselku, který svůj druhý nájezd již proměnil, a bylo srovnáno. Skóre jsme otočili v 26 minutě. Po náběhu za dlouhým míčem byl v pokutovém území sražen Tom Koryčánek a Petr Čagan nařízenou penaltu bezpečně proměnil. K dalšímu navýšení skóre došlo v 37 minutě a byla to výstavní trefa. Skvěle hrající Tom Kocián ukličkoval od středového kruhu po šestnáctku domácích snad čtveřici protihráčů a připravil palebnou pozici pro levačku Pepu Janka, který křižnou střelou na vzdálenější tyč krásně zavěsil. Ale to nebylo do poločasu vše, ve 45 minutě jsme stihli dát tzv. šatňáka. Po levé straně opět unikl Martin Walach, jeho střelu gólman pouze vyrazil a Kuba Veselka dorazil do sítě. Do šaten se tak šlo za stavu 1:4. Řekli jsme si, že ještě není hotovo, vzpomněli jsme si na náš domácí zápas se Skaličkou. Náskok jsme zvýšili už ve 48 minutě. Martin Walach nacentroval z levé strany na zadní tyč, Mirek Vašina hlavičkou vrátil před bránu, Petr Čagan zavřel oči a uklidil padající míč k pravé tyči. Domácí pak v 53 minutě zkorigovali na 2:5. V 55 minutě nahradil Lukáš Tvrdoň na pravé straně zálohy Pepu Janka. V 61 minutě přišla kuriózní situace. Domácím po několikáté nevyšel jejich ofsajd systém. Kuba Veselka nahrával Tomovi Kociánovi, který byl ale v ofsajdu a do hry se proto schválně nezapojil, míč ale převzal Martin Walach a unikal k brance. Pomezní signalizoval ofsajd, hlavní byl blízko a situaci posoudil správně a nechal pokračovat ve hře. Domácí přestali hrát v domnění, že se bude pískat ofsajd, a to včetně gólmana, který postával u levé tyče. Martin si z toho nic nedělal, doběhl po pravé straně z boku s míčem až k brance, kde nehrajícímu gólmanovi nadělil jesle a sudí ukázal na půlku – gól byl uznán i přes protesty domácích uznán – 2:6. V 64 minutě jsme sáhli ke druhému střídání – Kuba Olšák nahradil v útoku Toma Kociána. V 74 minutě vystřídal kapitán Tom Mikulík, který předal pásku Petrovi Čaganovi. Kapitána nahradil Lukáš Suchý a přesunul se na levou zálohu. Naše poslední branka přišla v 75. minutě. Tom Koryčánek vyslal na levé straně do úniku Martin Walacha., který se nerozpakoval a vystřelil (když nám to tam padalo, proč ne), střelu tečoval obránce domácích a gólman nestačil zareagovat – 2:7. Domácí pak ještě v 83 minutě zkorigovali na konečných 3:7. Po této kanonádě nám patří čtvrtá příčka tabulky s 20 body, je za námi, ale Lipník s 20 body, který zápas tohoto kola se Skaličkou odehraje až v pátek 26.10. K vyrovnání negativní bilance z domácích zápasů budeme mít možnost v sobotním zápase, kdy hostíme předposlední Lobodice.

10. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Hustopeče n/B A:

Výsledky a statistiky po 10. kole okresního přeboru. Vítěznou šňůru jsme bohužel neprodloužili. Do statistik jsme se zapsali pouze žlutou kartou. Se silným a fotbalovým soupeřem jsme hráli vyrovnaný zápas, ale na rozdíl od něj jsme se neprosadili střelecky. Šancí jsme si zejména v druhém poločase i přes kostrbatou hru vytvořili dost, ale netrefovali jsme zařízení, naše pokusy končily většinou nad horní tyčkou. Zápas ovlivnilo střídání našeho stopera Štěpána Mikšánka kvůli zranění již v 49 minutě. Na jeho místo se přesunul Mirek Vašina a na předstopera Kuba Veselka. Kubovo místo v útoku převzal Pepa Janek a střídající Lukáš Suchý se postavil na levou zálohu. Byl to zápas o tom, kdo dá první branku. Bohužel ji dali hosté již tři minuty po našem vynuceném střídání hlavičkou po standartní situaci. I tak jsme ale měli několik příležitostí k vyrovnání. Ani jednu jsme však neproměnili. K druhému střídání jsme sáhli v 66 minutě, kdy Tom Kocián vystřídal na pravé záloze Lukáše Tvrdoně. Po našich neproměněných šancích nás hosté z protiútoku potrestali a zvýšili na 0:2. Zápas jsme ani tak nezabalili, ale pokračovali jsme bohužel v zahazování šancí. V sobotu nám chyběl klid a přesnost v zakončení. Škoda, mohli jsme se v tabulce posunout ještě výše a získat další důležité body. Soupeř byl sice kvalitní, ale dalo se s ním hrát. V dalším kole nás čeká další těžký soupeř, a to Bělotín B, se kterým se utkáme na jeho půdě v neděli 14. října od 15:00 hod. Musíme hodit tento zápas za hlavu a pokusit se dovézt body z venku.

9. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Opatovice:

Výsledky a statistiky po 9. kole okresního přeboru. Pokračujeme ve vítězné šňůře. Připsali jsme si další body v tabulce pravdy. Po delší době jsme opět porazili rivala v derby na jeho hřišti. Zápas se hrál dopoledne, ale na výborném terénu. Nastoupili jsme v pozměněné sestavě. Trenér pro tento zápas Marek Jakubec provedl své trenérské tahy . Na post stopera se vrátil Štěpán Mikšánek a do středu zálohy se ke kapitánovi ve svém letošním prvním zápase postavil Martin Horáček, který se velkým dílem zapsal do statistik zápasu. Martin Walach se vrátil na levou zálohu a na pravou šel Pepa Janek. V útoku si odbyl premiéru Kuba Veselka, který doplnil Standu Rakovského. Do vedení jsme šli již v 5. minutě z rohového kopu. Na krásný centr Martina Horáčka si naběhl Standa Rakovský a hlavičkou pod břevno nekompromisně zavěsil. Byli jsme lepší a vytvářeli si další šance, které jsme však neproměnili. Stav mohl být klidně 3:0. Bohužel, v 30. minutě přišel trest. Na levé straně jsme si nepohlídali rozehrání domácích po faulu a po centru do pokutového území nikým nehlídaný hráč hlavičkou srovnal na 1:1. Přestali jsme hrát, byli jsme pozdě v soubojích a domácí naopak ožili a začali si vytvářet tlak, vyložené šance ale nepřišly. Do poločasu se již nic neudálo. V poločase jsme si něco řekli a do druhé půli nastoupili v lepším rozpoložení. Domácí jsme začali na spodní bránu tlačit, ale neproměnili jsme další vyložené šance, asi v největší Standa Rakovský těsně netrefil bránu po další krásné přihrávce Martina Horáčka. V 64. Minutě jsme sáhli ke střídání, kdy Pepu janka nahradil na pravé straně zálohy Lukáš Tvrdoň. Právě Lukáš měl pak další šanci, ale gólman domácích vytěsnil dobře umístěnou střelu nohou na roh. Domácí v 71 minutě také vystřídali, posílili vysokým hráčem útok a začali také hrozit. My jsme také prostřídali. V 74. minutě nahradil Kubu Veselku Tomáš Kocián. Někteří diváci už možná očekávali penalty, ale jak prý řekl na střídačce zraněný Petr Čagan, derby se rozhoduje v posledních 15 minutách nebo až v 85 minutě, což se také stalo. Zraněný Standa Rakovský se kousl, zasprintoval za dlouhým míčem, který vybojoval a předložil Martinu Walachovi, který v 86. minutě levačkou prostřelil domácího gólmana. Domácím jsme pak už nic nedovolili, byl to direkt v pravou chvíli. V 89. minutě pak Standu Rakovského vystřídal Kuba Olšák. Naopak jsme ještě v 90. minutě zvýšili na 1:3. Martin Horáček našel na levé straně pokutového území Toma Kociána, který mu pak naservíroval centrem do náběhu míč zpět, Martin ho placírkou umístil k levé tyči a korunoval svůj výborný výkon. Následně zazněl závěrečný hvizd a bylo hotovo. Připsali jsme si další cenné vítězství. Už dlouho jsme si tak neužili vítězný pokřik v šatně po zápase. Díky tomuto vítězství jsme se posunuli na 5. místo tabulky a na šesté místo odsunuli Lipník, který prohrál v Moštěnici 5:0. V dalším kole nás čeká domácí zápas, ve kterém přivítáme druhý tým tabulky TJ Sokol Hustopeče n/B A, který zvítězil v Domaželicích 1:4.

8. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Domaželice:

Výsledky a statistiky po 8. kole. Potvrdili jsme 2 body z venku, Domaželice jsme porazili jednoznačně 5:0. Je vidět, že Domaželice mají problém poskládat tým, protože mají spoustu zraněných, v útoku byli opravdu bezzubí. Nám ale také chyběli min. 3 hráči základní sestavy, Kuba Veselka, Standa Rakovský a Petr Čagan a Štěpán Mikšánek s lehkým zraněním pouze na lavičce náhradníků. Do zápasu jsme šli s novým rozestavením. Na stoperu nastoupil Roman Vašina, Martin Walach putoval do středu zálohy ke kapitánovi a do útoku se po delší době postavilo duo z Libosvár Tom Kocián a Pepa Janek. První branku jsme vstřelili v 21 minutě, kdy kapitán Tom Mikulík našel přesným pasem uvnitř pokutového území Pepu Janka, který si zpracoval vysoký míč na prsa a uklidil míč do sítě. Druhý zářez jsme přidali až v 45 minutě, kdy opět kapitán vybídl na zela otevřené levé straně Martina Walacha k úniku a ten své sólo bezpečně proměnil a šli jsme do šaten. V druhé půli jsme hru dále kontrolovali a soupeř působil čím dál tím víc odevzdaněji. V 62 minutě nahradil na levé straně zálohy Kubu Olšáka Lukáš Suchý. Vzápětí jsme přidali třetí branku, a to v 63 minutě, kdy po přihrávce Jirky Loserta na pravé straně Pepa Janek levačkou z hranice pokutového území přízemní střelou na bližší tyč zvýšil náš náskok. Další navýšení přišlo v 73 minutě, kdy po pravé straně unikl Mirek Vašina a jeho dlouhou přihrávku po zemi Pepa Janek doklepl na bližší tyči do sítě, čímž zkompletoval svůj hattrick. Nakonec jsme se dočkali i bůra. V 76 minutě přihrál kapitán do náběhu na levé straně Tomovi Koryčánkovi, který od rohového praporku vrátil pod sebe Lukáši Suchému. Ten se pustil přímo do vápna, kde ustál penaltový zákrok a krátkým centrem našel Toma Kociána, který hlavičkou umístil míč k pravé tyči. Pak jsme ještě sáhli k dalším střídáním, kdy v 78 minutě nahradil na stoperu Romana Vašinu Radek Skácel a v 85 minutě, kdy Mirka Vašinu nahradil Štěpán Mikšánek. Hosté si vytvořili jednu vyloženou šanci, kdy hostující hráč postupoval sám na naši bránu, ale náš gólman včasným vyběhnutím tuto šanci zmařil. Připsali jsme si další důležité body s týmem, který se jistě časem dá do kupy. Chvilku jsme figurovali na 4. místě tabulky, ale po nedělních výhrách Hustopečí a Lipníka jsme opět na 6. místě. V dalším kole nás čeká venkovní derby s Opatovicemi.
 

7. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Pavlovice:

Výsledky a statistiky po 7. kole okresního přeboru. Do tabulky jsme si připsali další body z venku, tentokrát dva, protože jsme o vítězství rozhodli až v penaltovém rozstřelu, a to v poměru 6:7. K utkání jsme jeli už s dalším nováčkem v týmu Markem Vašinou, jehož příchod se nám podařil teprve koncem týdne. Naopak nám tentokrát chyběl kapitám Tom Mikulík a stále nemovný Štěpán Mikšánek a museli jsme improvizovat na stoperu, kam sestáhl Martin Walach a chyběl nám tím píádem v záloze. Fotbal to moc pro koukání nebyl, ale drama to nejen pro diváky bylo až do konce. Ke kvalitě zápasu vůbec nepřispěl hrozný terén, na kterém se nedalo moc kombinovat. Moc šancí jsme si v první půli nevytvořili, branku jsme vstřelili až v 45 minutě. No vstřelili, po rohu Lukáše Tvrdoně z pravé strany se míč odrazil od našeho nováčka v týmu Marka Vašiny za brankovou čáru. Gólman domácích míč varazil zpět a sudí zprvu gól neuznal, ale až po signalizaci pomezního. Domácí samozřejmě tvrdili, že míč brankovou čáru nepřešel a že to pomezní nemohl vidět. Gól byl uznán a tak jsme šli do šaten s jednobrankovým náskokem. V druhé půli jsme si také moc šancí nevytvořili, jednu jsme však zužitkovali, a to v 57 minutě, kdy Stnda Rakovský, vybojoval míč na pravé straně pokutového území zatáhl k bráně a předložil na vzdálenější tyč Petru Čaganovi, který nezaváhal a vsítil svou osmou branku v této sezóně. V 65 minutě nahradil Kuba Olšák na kraji zálohy Lukáše Tvrdoně. Vše vypadalo ideálně a mysleli si, že se nemůže nic stát a v 71 minutě jsme prostřídali v obraně. Ze hřiště šel Tom Koryčánek, na místo levého beka se posunul Lukáš Suchý a střídající Pepa Janek zaujal místo na pravé záloze. Domácí hrozili především z centrovaných míčů do vápna, ve kterých vyhrávali hlavičkové souboje. Po jednom z nich se v 76 minutě dočkali snížení, nadechli se k náporu a v 82 minutě se dočkali i vyrovnání. Ztratili jsme míč na polovině soupeře a následně prohráli tři nebo čtyři souboje na pravé straně (resp. jsme se do nich ani nedostali), soupeř akci vykombinoval a zavěsil prakticky do prázdné brány po vyběhnutí našeho gólmana. Do konce zápasu se již nic neudálo a tak přišly poprvé na řadu penalty, do kterých už samozřejmě nesmí zasáhnout hráči, kteří byli vystřídáni. Penalty jsme nezačali vůbec dobře, první dva pokusy Martina Walacha a Standy Rakovského gólman domácích lapil a vypadalo to s námi bledě. Pak ale neuspěli dvakrát i domácí a naopak uspěli Kuba Veselka, Marek Vašina a Petr Čagan a začínalo se opět od začátku. Do penalt se museli zapojit další z aktuální jedenáctky na hřišti. První šel na řadu Jirka Losert a bezpečně proměnil, domácí však také a šlo se do další série. K puntíku se postavil Pepa Janek a zavěsil do pravé šibenice. Následný pokus domácího hráče náš gólman chytil a bylo rozhodnuto. Franta Symerský chytil tři penalty a pět našich hráčů proměnilo. Zkomplikovali jsme si zbytečně vyhraný zápas a ztratili jeden bod. V dalším, již 8. Kole nás čeká dmácí zápas, ve kterém přivítáme TJ Sokol Domaželice, které jsou momentálně na 8. místě tabulky se stejným bodovým počtem jako my. V souběžně hraném utkání prohrály Domaželice ve Skaličce vysoko 7:2 a kapitán domácích Jarda Škuta vstřelil 6 branek a vede tabulku střelců s 11 brankami před Petrem Čaganem. Asi jsme minule Skaličku nastartovali… FK Cigicaga

6. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Skalička:

Výsledky a statistiky po 6. kole. Víkend a hody byly opět ve znamení fotbalu. V pátek se již tradičně utkaly staré gardy našeho FK s Mrlínkem. A hostům se podařilo po delší době náš tým porazit. Projevilo se na nás, a to zejména v druhé půli to, že jsme nastoupili pouze v 11 lidech a soupeř hokejově střídal. Poločas byl nerozhodný, ale v druhé půli nás hosté z kopce přejeli a zvítězili 2:4. Ale zpět k sobotnímu mistrovskému zápasu. Důležité body ze Staré Vsi se nám doma potvrdit nepodařilo a pokazili jsme si hody. Do utkán jsme vstoupili po dvou vítezství špatně a asi s vědomím, že to půjde samo a Skaličku sfoukneme. Opak byl pravodu, hosté byli hladovější po vítězství a vletěli na nás. Byli jsme pozdě u íčů a prohrávali souboje. Nevím, jestli byla chyba v rozestavení, jak se později rozebíralo, ale především v nasazení byli hosté o třídu výš. Soupeř nás přhrával především po stranách a z brejků, kdy využíval rychlé hráče. Inkasovali jsme již v 10 minutě, ale o branku jsme si koledovali již dříve. Soupeř využil své další šance až slepenými brankami v 25 a v 27 minutě. V 35 minutě musel střídat kvůli zranění stoper Marek Jakubec a nahradil ho Roman Vašina. Hosté nepolevili a v 43 minutě zvýšili z trestného kopu na hrozivých 0:4. My měli za první poločas snad jednu šanci, kterou byla hlavička Standy Rakovského, kdy už byl gólman hostí překonán a na čáře ho akrobaticky zastoupil jeho spoluhráč. V poločase jsme prostřídali další 2 hráče a řekli si, že se s výsledkem pokusíme něco udělat a nepřipustit doma na hody debakl a ostudu. A druhý poločas byl opravdu o něčem jiném, byla to jízda za vyrovnáním i do kopce na horní bránu. Snížení na 1:4 přišlo už ve 47 minutě, kdy přihrávku Standy Rakovského zužitkoval Kuba Veselka, což nás nabudilo k dalšímu náporu. Další snížení přišlo v 55. minutě. Po krásném centru Martina walacha z levé strany zavěsil ze zadní tyče hlavou Mirek Vašina. Byli jsme v laufu a začali věřit, že můžeme zápas opravdu otočit. Vytvářeli jsme si další vyložené šance. Bohužel přišla 67 minuta, kdy po chybě a prohraném souboji na levé straně naší obrany hosté zvýšili na 2:5. To nás na chvilku opařilo, ale jen na chvilku. Po faulu na Standu Rakovského se kopala penalta a Petr Čagan snížil na 3:5. Byla to jeho čtvrtá proměněná penalta v této sezóně. Za dvě minuty to bylo už jen o gól, v 75 minutě vhodil Martin Walach dlouhý aut z levé strany až do pokutové území, kde se prosadil Standa Rakovský. Do konce zápasu zbývalo ještě dost času. Vytvořili jsme si další vyložené šance, ať už Standou Rakovským, Lukášem Suchým či střídajícím Kubou Olšákem, ale zápas jsme do penalt nedotáhli. Rozhodl první poločas a gól hostí z druhé půle. Velká škoda, za výkon v druhé půli jsme si aspoň remízu zasloužili a diváci by poprvé viděli penalty. Šance byly i na celkové otočení zápasu. Musíme se otřepat, poučit se z první půle a navázat na výkon z druhé. V dalším kole nás čeká zápas v Pavlovicích, a to v sobotu 15. září od 15:30. Chtělo by to vzít si ztracené body zpět a vrátit se v tabulce do první pětky. FK Cigicaga

5. kolo - venkovní zápas s SC Stará Ves:

Výsledky a statistiky po 5. kole. Ve vyhroceném utkání jsme vydřeli vítězství na půdě Staré Vsi a připsali si další plusové body do tabulky pravdy. Venkovní zápas byl ve znamení návratů. Návrat krále nebo králů?  Do sestavy se vrátilo duo VW a na místo stopera M. Jakubec (za indisponovaného Š. Mikšánka). Začátek se nám povedl, byli jsme lepší a po brankách z 26 a 29 minuty jsme vedli 2:0. V 26 minutě jsme kopali penaltu po zákroku na Mirka Vašinu. Petr Čagan se opět nemýlil. Za tři minuty nacentroval z levé strany zálohy Martin Walach a Standa Rakovský po náběhu do pokutového území zavěsil hlavou doprostřed brány. Přišla další vyložená šance, kterou jsme však neproměnili a z následného protiútoku domácí potvrdili pravidlo nedáš-dostaneš, po centru z levé strany a náběhu na zadní tyč přišlo snížení na 1:2. Po obdržené brance jsme hodně znejistěli a naše hra se přestala dařit. Nedokázali jsme si poradit s nakopávanými míči a naše útočná řada vypadla ze hry. Domácí svůj tlak korunovali vyrovnávací brankou, která přišla čtyři minuty před poločasovým hvizdem. Záložník domácích se trefil přímo z rohu na zadní tyč. V kabině jsme rozebrali a udělali změny v rozestavení a taktice. Naše vítězná branka přišla v 56 minutě. Po zákroku na Standu Rakovského se kopala opět penalta proti domácím. K exekuci se postavil opět Petr Čagan, zkušeně si počkal na pohyb gólmana a uklidil bezpečně míč na druhou stranu brány. Nejdramatičtější okamžik přišel v 59 minutě, kdy hráč domácích udeřil loktem do krku pronikajícího Standu Rakovského, který po zákroku zůstal na zemi a nevypadal dobře. Vznikla strkanice a výměna názorů (slušně řečeno) po které byl hráč domácí vyloučen. Standa Rakovský pak v 67. minutě střídal a nahradil ho výborně Lukáš Suchý, který na domácí platil. Klobouk dolů, jak zápas zvládl hlavní sudí, který je navíc z blízkého okolí. Domácí to ovšem vidí zjevně jinak, protože podali oficiální protest do informačního systému a sudí byl předvolán před komisi. Domácí se nevzdali a i v deseti se hnali za vyrovnáním, ale odolali jsme se, obrana fungovala lépe než v druhé polovině prvního poločasu. Naopak jsme měli my vyložené šance na zvýšení náskoku. Škoda jejich nevyužití, mohlo být méně dramatické. Vystřídali jsme ještě jednou, a to v 84 minutě, kdy Tomáše Kociána nahradil Kuba Olšák, který se dostal i do šance tváří v tvář brankáři domácích. Škoda, že se již nedostalo na Lukáše Tvrdoně, který zůstal jen na střídačce. Bylo těžké v tomto zápase střídat, navíc na lavičce jsme neměli trenéra. Závěr zápasu se již odehrával v dešti a za docela velké tmy vzhledem k pozdnímu začátku a velké oblačnosti. Při odchodu do šaten přes tribunu došlo ještě k nějakým menším incidentům ale bez následků. Máme další důležité tři body, ze Staré Vsi se body nebudou vozit lehko, poznaly to již Hustopeče. Domácí hrají hodně tvrdě a agresivně. Ted je zapotřebí potvrdit body z venku v domácím zápase, kdy v sobotu 8. září od 16:00 přivítáme Skaličku, navrátilce do okresního přeboru.

4. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Prosenice:

Výsledky a statistiky po 4. kole. Konečně jsme se probudili střelecky a promluvili výrazně do statistik, a to jen pozitivně., protože to tentokrát bylo bez karty. Soupeře jsme přejeli jako válec. Takhle bychom se měli prezentovat v zápasech. Byli jsme sebevědomí, povzbuzovali jsme se, nekňourali jsme a hlavně chtěli všichni hrát. Nikoho bych tentokrát nevyzdvihoval, hráli jsme jako tým. Samozřejmě čtyři branky našeho nejstaršího hráče jsou výjimečné, ale říkali jsme, že to bude něco, až to dá příští rok v padesáti letech  Týmu se taky jinak hraje, když je na lavičce připraveno dalších 5 hráčů ba střídání. Je to o to cennější, 
protože jsme původně chtěli zápas přeložit kvůli absenci tří hráčů základní sestavy. Podařilo se nám ale zmobilizovat a na lavičku doplnit 3 hráče a do základu vrátit po zranění Standu Rakovského a Petra Čagana. Radim Hradil odchytal první ostrý zápas od květnového duelu s Jezernicí a zvládl to na jedničku. Nejvíc ho asi prověřil vlastní levý bek . Další zápas nás čeká v sobotu ve Staré Vsi od 17:00. Doufejme, že tam pojedeme v dostatečném počtu lidí.

3. kolo - venkovní zápas s FK Spartak Lipník n/B B:

Výsledky a statistiky po 3. kole, i když statistiky se tomu ani říkat nedá, protože v nich mlčíme už druhý zápas, kromě včerejší žluté karty pro našeho stopera. Včera jsme na zápas odjeli oslabení víc než v prvním kole v Čekyni, dali jsme do kupy jen základní jedenáctku. I tak byl soupeř hratelný, z posledních zápasů se nám zdál nejslabší. Bohužel jsme si ale moc vyložených šancí nevytvořili a při bránění vyrobili chyby, které soupeř potrestal. V zápase nás držel gólman, který v první půli za stavu 1:0 zlikvidoval penaltu. Zápas se hrál na doslova betonovém povrchu, žlutobílá tráva nebo dokonce holá místa, kombinace se těžko dařila a odskoky míče byly nepředvídatelné, ale to bylo pro oba týmy stejné. Víc asi nemá cenu psát, musíme se zmobilizovat na domácí zápas s Prosenicemi (pokud se dáme dohromady a nepodaří se nám zápas kvůli absencím přeložit) a probudit se v efektivitě.
 

2. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Horní Moštěnice:

Výsledky a statistiky po 2. kole této sezóny. Přivítali jsme Horní Moštěnici, která sestoupila z I.B. třídy a v minulém zápase zvítězila v Lověšicích 4:0. Bohužel jsme výsledkově nenavázali na minulý zápas a vyšli jsme bodově naprázdno. Nepotvrdili jsme úspěšnost na domácím hřišti z jarní části uplynulé sezóny. Do statistik jsme se nijak nezapsali. V první půli jsme soupeře přehráli, ale převahu jsme nezužitkovali a nepřetavili v žádnou branku, šance na to byly. V druhé půli jsme se již vytratili a nedařilo se nám navázat na první poločas. Soupeř také prakticky nic neměl, vypadalo to na jasný remízový zápas a vše spělo k pokutovým kopům, které byly pro tuto sezónu schváleny v případě nerozhodného výsledku. Bohužel přišla 89. minuta, smolná situace v obraně při odehrání míče přímo na nohu soupeře a hosté střídajícím hráčem rozhodli zápas ve svůj prospěch. Je to velká škoda, soupeř si vítězství nezasloužil, byl pouze šťastnější, opravdu to byl remízový zápas. V příštím kole nás čeká B tým Spartaku Lipník n/B, a to v neděli 19. srpna od 16:30 na hřišti v Dolním Újezdě.
 

1. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Čekyně:

 

 
https://fkhujezd.webnode.cz/