Reporty ze zápasů

Sezóna 2018/2019:

7. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Pavlovice:

Výsledky a statistiky po 7. kole okresního přeboru. Do tabulky jsme si připsali další body z venku, tentokrát dva, protože jsme o vítězství rozhodli až v penaltovém rozstřelu, a to v poměru 6:7. K utkání jsme jeli už s dalším nováčkem v týmu Markem Vašinou, jehož příchod se nám podařil teprve koncem týdne. Naopak nám tentokrát chyběl kapitám Tom Mikulík a stále nemovný Štěpán Mikšánek a museli jsme improvizovat na stoperu, kam sestáhl Martin Walach a chyběl nám tím píádem v záloze. Fotbal to moc pro koukání nebyl, ale drama to nejen pro diváky bylo až do konce. Ke kvalitě zápasu vůbec nepřispěl hrozný terén, na kterém se nedalo moc kombinovat. Moc šancí jsme si v první půli nevytvořili, branku jsme vstřelili až v 45 minutě. No vstřelili, po rohu Lukáše Tvrdoně z pravé strany se míč odrazil od našeho nováčka v týmu Marka Vašiny za brankovou čáru. Gólman domácích míč varazil zpět a sudí zprvu gól neuznal, ale až po signalizaci pomezního. Domácí samozřejmě tvrdili, že míč brankovou čáru nepřešel a že to pomezní nemohl vidět. Gól byl uznán a tak jsme šli do šaten s jednobrankovým náskokem. V druhé půli jsme si také moc šancí nevytvořili, jednu jsme však zužitkovali, a to v 57 minutě, kdy Stnda Rakovský, vybojoval míč na pravé straně pokutového území zatáhl k bráně a předložil na vzdálenější tyč Petru Čaganovi, který nezaváhal a vsítil svou osmou branku v této sezóně. V 65 minutě nahradil Kuba Olšák na kraji zálohy Lukáše Tvrdoně. Vše vypadalo ideálně a mysleli si, že se nemůže nic stát a v 71 minutě jsme prostřídali v obraně. Ze hřiště šel Tom Koryčánek, na místo levého beka se posunul Lukáš Suchý a střídající Pepa Janek zaujal místo na pravé záloze. Domácí hrozili především z centrovaných míčů do vápna, ve kterých vyhrávali hlavičkové souboje. Po jednom z nich se v 76 minutě dočkali snížení, nadechli se k náporu a v 82 minutě se dočkali i vyrovnání. Ztratili jsme míč na polovině soupeře a následně prohráli tři nebo čtyři souboje na pravé straně (resp. jsme se do nich ani nedostali), soupeř akci vykombinoval a zavěsil prakticky do prázdné brány po vyběhnutí našeho gólmana. Do konce zápasu se již nic neudálo a tak přišly poprvé na řadu penalty, do kterých už samozřejmě nesmí zasáhnout hráči, kteří byli vystřídáni. Penalty jsme nezačali vůbec dobře, první dva pokusy Martina Walacha a Standy Rakovského gólman domácích lapil a vypadalo to s námi bledě. Pak ale neuspěli dvakrát i domácí a naopak uspěli Kuba Veselka, Marek Vašina a Petr Čagan a začínalo se opět od začátku. Do penalt se museli zapojit další z aktuální jedenáctky na hřišti. První šel na řadu Jirka Losert a bezpečně proměnil, domácí však také a šlo se do další série. K puntíku se postavil Pepa Janek a zavěsil do pravé šibenice. Následný pokus domácího hráče náš gólman chytil a bylo rozhodnuto. Franta Symerský chytil tři penalty a pět našich hráčů proměnilo. Zkomplikovali jsme si zbytečně vyhraný zápas a ztratili jeden bod. V dalším, již 8. Kole nás čeká dmácí zápas, ve kterém přivítáme TJ Sokol Domaželice, které jsou momentálně na 8. místě tabulky se stejným bodovým počtem jako my. V souběžně hraném utkání prohrály Domaželice ve Skaličce vysoko 7:2 a kapitán domácích Jarda Škuta vstřelil 6 branek a vede tabulku střelců s 11 brankami před Petrem Čaganem. Asi jsme minule Skaličku nastartovali… FK Cigicaga

6. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Skalička:

Výsledky a statistiky po 6. kole. Víkend a hody byly opět ve znamení fotbalu. V pátek se již tradičně utkaly staré gardy našeho FK s Mrlínkem. A hostům se podařilo po delší době náš tým porazit. Projevilo se na nás, a to zejména v druhé půli to, že jsme nastoupili pouze v 11 lidech a soupeř hokejově střídal. Poločas byl nerozhodný, ale v druhé půli nás hosté z kopce přejeli a zvítězili 2:4. Ale zpět k sobotnímu mistrovskému zápasu. Důležité body ze Staré Vsi se nám doma potvrdit nepodařilo a pokazili jsme si hody. Do utkán jsme vstoupili po dvou vítezství špatně a asi s vědomím, že to půjde samo a Skaličku sfoukneme. Opak byl pravodu, hosté byli hladovější po vítězství a vletěli na nás. Byli jsme pozdě u íčů a prohrávali souboje. Nevím, jestli byla chyba v rozestavení, jak se později rozebíralo, ale především v nasazení byli hosté o třídu výš. Soupeř nás přhrával především po stranách a z brejků, kdy využíval rychlé hráče. Inkasovali jsme již v 10 minutě, ale o branku jsme si koledovali již dříve. Soupeř využil své další šance až slepenými brankami v 25 a v 27 minutě. V 35 minutě musel střídat kvůli zranění stoper Marek Jakubec a nahradil ho Roman Vašina. Hosté nepolevili a v 43 minutě zvýšili z trestného kopu na hrozivých 0:4. My měli za první poločas snad jednu šanci, kterou byla hlavička Standy Rakovského, kdy už byl gólman hostí překonán a na čáře ho akrobaticky zastoupil jeho spoluhráč. V poločase jsme prostřídali další 2 hráče a řekli si, že se s výsledkem pokusíme něco udělat a nepřipustit doma na hody debakl a ostudu. A druhý poločas byl opravdu o něčem jiném, byla to jízda za vyrovnáním i do kopce na horní bránu. Snížení na 1:4 přišlo už ve 47 minutě, kdy přihrávku Standy Rakovského zužitkoval Kuba Veselka, což nás nabudilo k dalšímu náporu. Další snížení přišlo v 55. minutě. Po krásném centru Martina walacha z levé strany zavěsil ze zadní tyče hlavou Mirek Vašina. Byli jsme v laufu a začali věřit, že můžeme zápas opravdu otočit. Vytvářeli jsme si další vyložené šance. Bohužel přišla 67 minuta, kdy po chybě a prohraném souboji na levé straně naší obrany hosté zvýšili na 2:5. To nás na chvilku opařilo, ale jen na chvilku. Po faulu na Standu Rakovského se kopala penalta a Petr Čagan snížil na 3:5. Byla to jeho čtvrtá proměněná penalta v této sezóně. Za dvě minuty to bylo už jen o gól, v 75 minutě vhodil Martin Walach dlouhý aut z levé strany až do pokutové území, kde se prosadil Standa Rakovský. Do konce zápasu zbývalo ještě dost času. Vytvořili jsme si další vyložené šance, ať už Standou Rakovským, Lukášem Suchým či střídajícím Kubou Olšákem, ale zápas jsme do penalt nedotáhli. Rozhodl první poločas a gól hostí z druhé půle. Velká škoda, za výkon v druhé půli jsme si aspoň remízu zasloužili a diváci by poprvé viděli penalty. Šance byly i na celkové otočení zápasu. Musíme se otřepat, poučit se z první půle a navázat na výkon z druhé. V dalším kole nás čeká zápas v Pavlovicích, a to v sobotu 15. září od 15:30. Chtělo by to vzít si ztracené body zpět a vrátit se v tabulce do první pětky. FK Cigicaga

5. kolo - venkovní zápas s SC Stará Ves:

Výsledky a statistiky po 5. kole. Ve vyhroceném utkání jsme vydřeli vítězství na půdě Staré Vsi a připsali si další plusové body do tabulky pravdy. Venkovní zápas byl ve znamení návratů. Návrat krále nebo králů?  Do sestavy se vrátilo duo VW a na místo stopera M. Jakubec (za indisponovaného Š. Mikšánka). Začátek se nám povedl, byli jsme lepší a po brankách z 26 a 29 minuty jsme vedli 2:0. V 26 minutě jsme kopali penaltu po zákroku na Mirka Vašinu. Petr Čagan se opět nemýlil. Za tři minuty nacentroval z levé strany zálohy Martin Walach a Standa Rakovský po náběhu do pokutového území zavěsil hlavou doprostřed brány. Přišla další vyložená šance, kterou jsme však neproměnili a z následného protiútoku domácí potvrdili pravidlo nedáš-dostaneš, po centru z levé strany a náběhu na zadní tyč přišlo snížení na 1:2. Po obdržené brance jsme hodně znejistěli a naše hra se přestala dařit. Nedokázali jsme si poradit s nakopávanými míči a naše útočná řada vypadla ze hry. Domácí svůj tlak korunovali vyrovnávací brankou, která přišla čtyři minuty před poločasovým hvizdem. Záložník domácích se trefil přímo z rohu na zadní tyč. V kabině jsme rozebrali a udělali změny v rozestavení a taktice. Naše vítězná branka přišla v 56 minutě. Po zákroku na Standu Rakovského se kopala opět penalta proti domácím. K exekuci se postavil opět Petr Čagan, zkušeně si počkal na pohyb gólmana a uklidil bezpečně míč na druhou stranu brány. Nejdramatičtější okamžik přišel v 59 minutě, kdy hráč domácích udeřil loktem do krku pronikajícího Standu Rakovského, který po zákroku zůstal na zemi a nevypadal dobře. Vznikla strkanice a výměna názorů (slušně řečeno) po které byl hráč domácí vyloučen. Standa Rakovský pak v 67. minutě střídal a nahradil ho výborně Lukáš Suchý, který na domácí platil. Klobouk dolů, jak zápas zvládl hlavní sudí, který je navíc z blízkého okolí. Domácí to ovšem vidí zjevně jinak, protože podali oficiální protest do informačního systému a sudí byl předvolán před komisi. Domácí se nevzdali a i v deseti se hnali za vyrovnáním, ale odolali jsme se, obrana fungovala lépe než v druhé polovině prvního poločasu. Naopak jsme měli my vyložené šance na zvýšení náskoku. Škoda jejich nevyužití, mohlo být méně dramatické. Vystřídali jsme ještě jednou, a to v 84 minutě, kdy Tomáše Kociána nahradil Kuba Olšák, který se dostal i do šance tváří v tvář brankáři domácích. Škoda, že se již nedostalo na Lukáše Tvrdoně, který zůstal jen na střídačce. Bylo těžké v tomto zápase střídat, navíc na lavičce jsme neměli trenéra. Závěr zápasu se již odehrával v dešti a za docela velké tmy vzhledem k pozdnímu začátku a velké oblačnosti. Při odchodu do šaten přes tribunu došlo ještě k nějakým menším incidentům ale bez následků. Máme další důležité tři body, ze Staré Vsi se body nebudou vozit lehko, poznaly to již Hustopeče. Domácí hrají hodně tvrdě a agresivně. Ted je zapotřebí potvrdit body z venku v domácím zápase, kdy v sobotu 8. září od 16:00 přivítáme Skaličku, navrátilce do okresního přeboru.

4. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Prosenice:

Výsledky a statistiky po 4. kole. Konečně jsme se probudili střelecky a promluvili výrazně do statistik, a to jen pozitivně., protože to tentokrát bylo bez karty. Soupeře jsme přejeli jako válec. Takhle bychom se měli prezentovat v zápasech. Byli jsme sebevědomí, povzbuzovali jsme se, nekňourali jsme a hlavně chtěli všichni hrát. Nikoho bych tentokrát nevyzdvihoval, hráli jsme jako tým. Samozřejmě čtyři branky našeho nejstaršího hráče jsou výjimečné, ale říkali jsme, že to bude něco, až to dá příští rok v padesáti letech  Týmu se taky jinak hraje, když je na lavičce připraveno dalších 5 hráčů ba střídání. Je to o to cennější,
protože jsme původně chtěli zápas přeložit kvůli absenci tří hráčů základní sestavy. Podařilo se nám ale zmobilizovat a na lavičku doplnit 3 hráče a do základu vrátit po zranění Standu Rakovského a Petra Čagana. Radim Hradil odchytal první ostrý zápas od květnového duelu s Jezernicí a zvládl to na jedničku. Nejvíc ho asi prověřil vlastní levý bek . Další zápas nás čeká v sobotu ve Staré Vsi od 17:00. Doufejme, že tam pojedeme v dostatečném počtu lidí.

3. kolo - venkovní zápas s FK Spartak Lipník n/B B:

Výsledky a statistiky po 3. kole, i když statistiky se tomu ani říkat nedá, protože v nich mlčíme už druhý zápas, kromě včerejší žluté karty pro našeho stopera. Včera jsme na zápas odjeli oslabení víc než v prvním kole v Čekyni, dali jsme do kupy jen základní jedenáctku. I tak byl soupeř hratelný, z posledních zápasů se nám zdál nejslabší. Bohužel jsme si ale moc vyložených šancí nevytvořili a při bránění vyrobili chyby, které soupeř potrestal. V zápase nás držel gólman, který v první půli za stavu 1:0 zlikvidoval penaltu. Zápas se hrál na doslova betonovém povrchu, žlutobílá tráva nebo dokonce holá místa, kombinace se těžko dařila a odskoky míče byly nepředvídatelné, ale to bylo pro oba týmy stejné. Víc asi nemá cenu psát, musíme se zmobilizovat na domácí zápas s Prosenicemi (pokud se dáme dohromady a nepodaří se nám zápas kvůli absencím přeložit) a probudit se v efektivitě.

2. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Horní Moštěnice:

Výsledky a statistiky po 2. kole této sezóny. Přivítali jsme Horní Moštěnici, která sestoupila z I.B. třídy a v minulém zápase zvítězila v Lověšicích 4:0. Bohužel jsme výsledkově nenavázali na minulý zápas a vyšli jsme bodově naprázdno. Nepotvrdili jsme úspěšnost na domácím hřišti z jarní části uplynulé sezóny. Do statistik jsme se nijak nezapsali. V první půli jsme soupeře přehráli, ale převahu jsme nezužitkovali a nepřetavili v žádnou branku, šance na to byly. V druhé půli jsme se již vytratili a nedařilo se nám navázat na první poločas. Soupeř také prakticky nic neměl, vypadalo to na jasný remízový zápas a vše spělo k pokutovým kopům, které byly pro tuto sezónu schváleny v případě nerozhodného výsledku. Bohužel přišla 89. minuta, smolná situace v obraně při odehrání míče přímo na nohu soupeře a hosté střídajícím hráčem rozhodli zápas ve svůj prospěch. Je to velká škoda, soupeř si vítězství nezasloužil, byl pouze šťastnější, opravdu to byl remízový zápas. V příštím kole nás čeká B tým Spartaku Lipník n/B, a to v neděli 19. srpna od 16:30 na hřišti v Dolním Újezdě.