Aktuality

Rok 2024

24.04.2024

FK Kozlovice B vs. Tatran Všechovice B

V sobotu 27. dubna odehraje náš tým šestý zápas v jarní části sezóny 2023/2024. Po druhé za sebou absolvujeme venkovní zápas. V 19. kole nás čeká výjezd do Kozlovic, které v minulém kole zvítězily v Horní Moštěnici 1:3 a patří jim stále 1. příčka tabulky s 43 body při skóre 71:25. Náš tým je po venkovní prohře ve Vlkoši 3:1 i nadále na 4. místě tabulky s 34 body při skóre 50:35. V podzimní části jsme s Kozlovicemi padli na našem hřišti 2:3 po penaltách (poločas 0:1, penalty 3:4, branky 48 min. Stanislav Rakovský-asist. Martin Walach a 60 min. Filip Burdík-asist. Tomáš Kocián).

Přijeďte podpořit naše borce v dalším těžkém zápase. Pozor,  výkop zápasu je v netradičním čase, již v 11:00.

22.04.2024

TJ Sokol Vlkoš vs. Tatran Všechovice B 3:1 (poločas 2:0)

V neděli 21. dubna odehrál náš tým pátý jarní zápas, ve kterém jsme absolvovali výjezd do Vlkoš, který se nám vůbec nevyvedl a vraceli jsme se s prázdnou. Od začátku bylo vše proti nám. Na zápas jsme odjížděli oslabeni o Standu Rakovského a Jirku Loserta. Díky zrušenému zápasu nám tak přišla vhod výpomoc Toma Vyorala z dorostu na post předstopera, který se však okolo 10 minuty v souboji s útočníkem domácích Pokorným zranil a v 19 minutě musel definitivně z placu. V úvodu zápasu jsme si vytvořili minimálně dvě tutovky, které jsme však nevyužili. V 27 minutě přišel po naší laciné ztrátě, kterých jsme měli moc zákonitý trest. Nebezpečný útočník domácích Pokorný unikl po levé straně a předložil míč ideálně před bránu spoluhráči, který se nemýlil. V 33. minutě přišlo další zranění, a to Michala Horáčka, kterého po zbytek zápasu musel nahradit Tom Kocián, čímž jsme prakticky vyčerpali naše střídání. Navíc jsme těsný rozdíl do poločasu neudrželi, kdy jsme po další chybě opět nechali pláchnout domácího Pokorného, který navýšil svůj střelecký účet v soutěži. V druhé půli jsme se zlepšili a přišlo snížení stavu. Pepa Janek se po nákopu Marka Jakubce natlačil před obránce domácích, zatáhl míč do vápna a jeho přihrávka doputovala až k Tomovi Kociánovi, jehož střelu sice domácí hráč zblokoval, ale přesně k tyči domácí svatyně. Branku mu však sudí nepřipsal a klasifikoval ji jako vlastní. V té chvíli jsme byli lepší a šli jsme za vyrovnáním, ale přišla naše další hrubka. V 69 minutě byli tři hráči domácích vystaveni do ofsajdu a přestali hrát, bohužel jsme přestali nepochopitelně hrát i my, čehož využil další hráč domácích, který hrát mohl a postupoval středem sám na naši branku, procedil míč pod naším gólmanem a zlomil zápas definitivně na stranu domácích. Zhruba od 60 minuty byl po špatném došlápnutí indisponován kapitán Michal Nesvadba a tak ho v 80 minutě nahradil Tomáš Koryčánek. I po této prohře jsme zůstali na 4. místě tabulky s 34 body při skóre 50:35. V dalším kole nás čeká opět venkovní zápas, a to na půdě lídra tabulky v Kozlovicích, kde budeme hrát v netradiční čas v 11:00 hodin. Snad se dáme zdravotně do pořádku.

Branky a asistence:

63 min. vlastní

Naše sestava:

Brankář: František Symerský, stopeři: Marek Jakubec (ŽK 29 min.) a Tomáš Vyoral (19 min. Jakub Olšák), obránci: Filip Rolinc a Michal Nesvadba (K) (80 min. Tomáš Koryčánek), střed zálohy: Jan Hradil a Martin Walach, krajní záložníci: Lukáš Tvrdoň a Josef Janek, útočníci: Michal Horáček (33 min. Tomáš Kocián) a Jiří Bělík (ŽK 33 min)

12.03.2024

Vzpomínka na Gořu

Včera jsme se naposledy rozloučili s Jirkou „Gořou“ Vašinou, který nás tak náhle a nečekaně opustil. Je těžké zkousnout, že už se nikdy neuvidíme s kamarádem, bezvadným parťákem a smíškem s velkým srdcem, který nikdy nezkazil žádnou legraci, držel partu a uměl se za kamarády nejen na hřišti postavit a porvat. Jirka byl srdcař, bojovník a nepostradatelný článek skvělého týmu zejména v nejlepší éře Býškovského fotbalu, kde odehrál spoustu krásných zápasů a vstřelil nespočet branek. Stále před sebou vidíme tvůj šibalský úsměv a čekáme, že se někde zpoza rohu vynoříš a vymyslíš nějakou kulišárnu. Budeš nám moc chybět kamaráde, děkujeme ti za všechno, co jsi pro fotbal i pro nás osobně dělal a znamenal, jak v Býškovicích, tak v Horním Újezdě. Byl jsi a budeš velkou inspirací pro mladší hráče. Čest tvojí památce, zanechal jsi velkou, nesmazatelnou stopu 71čko. Hlídej nás ze svého obláčku, budeš stále v našich vzpomínkách …