Aktuality - 14. kolo a 21. kolo

16.05.2010 13:13

Omlouvám se, tentokrát opožděně! Předchozí týden byl anglický. Béčko odehrálo ve středu 5. května v 17:00 odložený zápas prvního jarního kola (celkově 14. kolo) na domácím hřišti v Újezdě s Kovalovicemi, které porazilo 3:1 (poločas 1:1) za přispění borců z áčka (PetrČagan, Eda Tomeček, Michal Dostál, střelci branek Jirka Bělík, Standa Rakovský, vlastní). Nejprve jsme prohrávali po proměněné penaltě hostů, ale ještě do poločasu jsme srovnali Jirkou Bělíkem, který po centru Michala Dostála donesl prakticky míč do branky. Této brance předcházelo spoustu spálených šancí. V druhém poločase jsme již rozhodli po akcích Standy Rakovského. Po pátečním společném tréninku v Újezdě, kdy se měla konat vatra (která byla předem kvůli počasí zrušena) čekaly obě mužstva nedělní zápasy. Najprve áčko doma hostilo dopoledne Tovačov, kterému v dramatickém zápase podlehlo 2:3 (poločas 2:1, střelci J. Vašina a P. Čagan, z béčka v základní sestavě Radim Tesař a Standa Rakovský, na střídačce Tom Koryčánek, který nastoupil v závěru zápasu). Tento zápas hrubě ovlivnil hlavní sudí (a to nejen uznaným prvním gólem hostů, který nechápal snad nikdo), kterému se zápas nepovedl nebo nechtěl povést vůči domácím. Nejprve jsme prohrávali, ale poté Jirka Vašina jak jinak hlavičkou srovnal a následně Petr Čagan umístěnou placírkou k tyči z tresntého kopu otočil skóre v náš prospěch. V druhém poločase se nám již hra nedařila a obdrželi jsme navíc laciné branky. Po této prohře jsme spadli o jedno místo a soupeř nás vystřídal na třetím místě. Béčko odjelo odpoledne do Pavlovic, kde doslova vyválčilo remízu 0:0 (z áčka žádný hráč, na střídačce hrající asistent trenéra Tom Koryčánek a vedoucí mužstva Beďa Vokáč , Radim Tesař, Břeťa Pikna, Mira Plesník a na pozici rádce a masérky Miluška Mikulíková :-), jelikož zhruba ve 30. minutě obdržel náš gólman červenou kartu za faul  mimo pokutové území na protihráče, který na něj sám postupoval. Do brány se postavil kapitán mužstva Jirka Bělík a dochytal zápas z nulou, když ho nejvíc ohrozili především vlastní hlavičkující spoluhráči, a to dvakrát (Štěpánek do tyče a střídající asistent dokonce do šíby :-). Domácí nás obléhali, ale nedokázali vymyslet nic překvapivého. Takže tato remíza je vlastně malou výhrou i když jsme paradoxně ještě mohli vyhrát, protože jsme z brejků měli možnosti skórovat a rozhodčí nám upřel regulérní penaltu na střídajícího Radima Tesaře, který vystřídal Marka Orsága a který zápas ani dokonce nedohrál a musel být pro zranění kotníku střídán (na další zápasy zřejmě nebude). Po těchto dvou zápasech je béčko momentálně na šestém místě, přičemž má stejně bodů jako páté Želatovice. Tento týden v úterý proběhl společný trénink v Býškovicích a čekal nás společný páteční trénink v Újezdě, kterému měla předcházet brigáda a po kterém měla následovat vatra, která se ale kvůli nepřízni počasí opět odložila. Již před tréninkem jsme obdrželi od OFS Přerov mail o zrušení všech víkendových zápasů bez jakéhokoliv odůvodnění (viz okopírovaný text na hlavní straně) a promyšlené přeložení zápasů na středu 26. května na 17:00 !!! Proběhl tedy společný trénink na podmáčeném hřišti v počtu asi 16 lidí, který jsme snad moc nerozbili a který se brzo zvetí, další zápas se tu odehraje až s Duklou před kácením máje v sobotu 29. května. Následující zápas hrajeme totiž v neděli dopoledne v Soběchlebích, takže nás čeká Záhorské derby. Soběchleby jsou momentálně na osmém místě s 27 body a ztrácejí na nás tak 6 bodů a je vidět, že na jaře zabrali tak jako my, protože v tabulce jara jsou na 4. místě hned za námi a druhým Beňovem - viz webové stránky FC Beňov www.fc-benov.websnadno.cz/Uvod.html V neděli odpoledne pak áčko čeká místní derby se Všechovicemi na hřišti Tatranu. Domácím se poslední dobou vůbec nedaří a spadli až na jedenácté místo. Včera opět prohráli, a to 1:0 v Prostějově, jelikož Olomoucký kraj zápasy nezrušil. Áčko mělo dnes odehrát svůj domácí zápas s Újezdcem, ketrý je taktéž namočený do bojů o záchranu, ale protože by dnes byli namočení všichni :-) tak byl zápas zrušen. Přestat pršet má až v úterý, tak uvidíme. Snad už příští týden proběhne vatra a pro naše barvy dopadnou dobře obě derby.