Aktuality 24. kolo

07.06.2010 21:12

Ahoj! Takže co je nového? No pokračujeme ve vítězném květnovém tažení. Tentokrát nadělily oba týmy svým soupeřům pětku a mohli si po zápase po vítězném pokřiku zakřičet oblíbené "dali jsme bůra". Ale popořádku. Nejprve proběhl společný páteční trénink v Újezdě. Následující den nás v sobotu čekal od rána na hřišti v Újezdě turnaj fotbalových přípravek pro FKM Opatovice-Všechovice, který vyhrálo mužstvo SK Hranice a v jehož dresu nastoupil i Petr Čagan junior. Výsledky Hranic: www.skhranice.cz/?page=actual&act=235. Po tomto turnaji čekal béčko poslední zápas na domácím hřišti v jarní části sezóny 2009/2010, a to s momentálně druhým celkem tabulky FC Želátovice B. Tentokrát jsme se obešli bez výpomoci áčka, přičemž nám scházel Jirka Sedláček. Zápas odkoučoval "Újezdský špílmachr" Eda Tomeček. Soupeře jsme porazili 5:2 (poločas 2:1, střelci Marek Orság 3, Tom Orava a Standa Rakovský z penalty) a už podruhé jsme sundali soupeře z druhé příčky tabulky. Zápas skvěle vyšel autoru hattricku Marku Orságovi, Tomovi Oravovi, se kterým měl soupeř jako vždy velké problémy a Standovi Rakovskému. V průběhu druhé půle vystřídali Břeťa Pikna (Šurda - Leo Messi), Lukáš Suchý a v prý posledním zápase matador Jirka Orava se čtyřicítkou na zádech. Tohle vysoké vítězství a loučení bylo ovlivněno nepříjemným zážitkem, kdy v průběhu druhého poločasu po jedné z našich branek zůstal v našem pokutovém území ležet náš gólman Kuba Rakovský, který zkolaboval a zápas opustil na nosítkách. Přijela dokonce záchranka a Kubu odvezla do nemocnice, kde zůstal na kapačkách a ze které ho již včera propustili. Takže doufáme, že je již v pořádku. Koubovi tímto přejeme hodně zdraví a doufáme, že bude brzy zcela fit. Zápas musel opět, tak jako v Pavlovicích kapitán Jirka Bělík a opět to bylo bez obdrženého gólu. V obraně přitom dominoval Štěpánek Mikšánek, který nekpromisně hlavičkami čistil prostor. Následující den v neděli dopoledne hostilo áčko doma na svém hřiši v Býškovicích osmý Kostelec na Hané, který porazila vysoko 5:1 (poločas 2:1, střelci Roman Vašina, Pavel Hanák, střídající Ondra Kozlovský, Tom Mikulík z penalty a střídající Radek Novák, z béčka v základu Tom Orava a Standa Rakovský). V tomto zápase se áčko muselo obejít bez Petra Čagana. Perličkou byla účast olympionika z Vancouveru - bobisty Ondry Kozlovského, který byl u všech tří branek v druhém poločase. Nejprve ukázal svou největší přednost - na naše poměry kosmické zrychlení, kdy mu krásně předložil níč do běhu Tom Orava a soupeř marně tahal za dres - sám na bránu - dlouhá klika gólmanovi a gól na 3:1. Poté byla po faulu na něj odpískána penalta, kterou při neúčasti častého exekutora Petra Čagana (i když minule nedal) bezpečně proměnil střelou nahoru Tom Mikulík. Nakonec se z levé strany prodral kolem brankové čáry a předložil přihrávku na pátou branku střídajícímu Radkovi Novákovi. Standa Rakovský, kterého Ondra vystřídal, po zápase uvedl, že se asi dá na boby. Po těchto vítězstvích je áčko na druhém místě s ztrátou dvou bodů na první Horní Moštěnici a s náskokem bodu na třetí Prostějov a 3 bodů na čtvrtý Tovačov, ale které ještě čeká o zápas víc. Áčko ještě čeká tuto sobotu zápas v Nezamyslicích a poté dohrávka odloženého prvního jarního kola domav neděli  20. června s Hustopečemi. Bude to zajímavé, teoreticky můžeme ještě postoupit. Béčko je momentálně páté za Želatovicemi, které mají o bod víc, ovšem odehráno o zápas víc. Béčko ještě čeká tuto neděli zápas v Domeželicích, které jsou nyní třetí a pak odložený zápas v Soběchlebích, a to v pátek 18. června. I béčko může teoreticky postoupit, a to z druhého místa. Takže se máme jěště nač těšit. Tento pátek nás čeká na hřišti v Újezdě konečně vatra!!! To je zatím vše, zase za týden.